Urząd Miejski w Człuchowie


Człuchów, położony w woj. pomorskim, pełni ważną rolę w regionie - jest lokalnym ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym i edukacyjnym dla mieszkańców powiatu człuchowskiego. Jest trzecim pod względem wielkości miastem Pojezierza Krajeńskiego. Zajmuje powierzchnię 1 248 ha, a zamieszkuje go około 15 000 osób i funkcjonuje w nim ponad 1 600 podmiotów gospodarczych. Miasto ma charakter usługowo-przemysłowy i dzięki funkcjonującym licznym zakładom jest miejscem zatrudnienia dla mieszkańców Człuchowa i okolic. Miasto jest jednocześnie siedzibą władz Gminy Wiejskiej Człuchów oraz powiatu człuchowskiego.

Potencjał ludzki


Człuchów leży na przecięciu dróg krajowych DK25 i DK22. Odległości względem innych miast: od Koszalina 99 km na południowy wschód, od Słupska 120 km na południe, od Gdańska 135 km na południowy zachód, od Bydgoszczy 90 km na północny zachód, od Piły 80 km na północny wschód, od Chojnic 15 km na zachód. Dobre wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej, także na inwestycje związane z turystyką, sprawia, że w Człuchowie funkcjonuje nowoczesna baza sportowa (basen, boiska, bieżnie tartanowe, korty tenisowe, sale gimnastyczne, lodowisko, tor saneczkowy) i rekreacyjna (park „lasek Luizy” z alejkami spacerowymi, kładką bagienną z punktem widokowym, miejscami do gry w szachy i polaną rodzinną).

Położenie i infrastruktura


W Człuchowie na pobyt stały zameldowanych jest ok. 15 tys. osób. Człuchowianie znani są w regionie ze swojej gościnności i otwartości. Goszczący tu turyści są zachwyceni wrażeniami z pobytu w naszym mieście. Wielu sympatyków zjednuje smaczna kuchnia. Staropolskie i współczesne specjalności kulinarne różnych regionów z bardzo znacznymi wpływami kuchni: niemieckiej, ukraińskiej i kaszubskiej. Człuchów oferuje gościom coraz lepsze warunki pobytu i wypoczynku. Na koniec 2011 r. w Człuchowie było zarejestrowanych 1072 przedsiębiorców.

Kontakt


Urząd Miejski w Człuchowie
al. Wojska Polskiego 1 77-300 Człuchów
tel. 598342291
fax. 598343272
um.czluchow.pl