Miasto Łochów


Łochów – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie węgrowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Łochów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa siedleckiego.

Potencjał ludzki


Jednym z ciekawych atrakcji w gminie Łochów jest jedyne w Europie Szkolne Muzeum Gwizdka w Gwizdałach. Zapraszamy również do muzeum w Julinie (pierwsza wiejska izba pamięci Heleny i Ignacego Jana Paderewskich), wilii Paderewskich w Julinie, modrzewiowego dworku z XVIII wieku w Baczkach, do XIX- wiecznego pałacu wraz z zespołem pałacowo-parkowym w Łochowie (hotel, SPA, fitness) - www.palaclochow.pl. W ostatnich 10 latach wybudowano dwie pełnowymiarowe sale sportowe, kompleks boisk wielofunkcyjnych, place zabaw, zmodernizowano wiele świetlic wiejskich, zmodernizowano i rozbudowano oczyszczalnie ścieków wraz z budowa 60 km sieci kanalizacji sanitarnej, zainwestowano w OZE – pompa ciepła, kogeneracja, 460 instalacji solarnych, przebudowano wiele dróg i ulic. Gmina Łochów jest liderem na Mazowszu w skuteczności pozyskania dofinansowania z UE. Szukamy partnera do realizacji projektu „Rewitalizacja budynku dworca kolejowego w Łochowie wraz z otoczeniem jako tworzenie nowego centrum miasta” w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Położenie i infrastruktura


Liczba mieszkańców w 2013 w gminie Łochów wynosi– 17960, w mieście Łochów – 6728. W 2010r. miasto liczyło 6559 mieszkańców. Na terenie miasta są też 30 hektarowe uzbrojone tereny przemysłowe.

Kontakt


Miasto Łochów
Al. Pokoju 75 07-130 Łochów
tel. 25 675 00 52
fax. 25 675 12 35
www,gminalochow.pl